TOP
Obowiązki domowe

Przegląd lodówki

Dziś krótki wpis o kolejnym naszym sposobie na lepszą organizację codziennego życia. Może trochę nietypowy, bo nie słyszałam, żeby ktoś z naszych znajomych też tak skrupulatnie i regularnie to robił. Chodzi mianowicie o cotygodniowy przegląd lodówki – całej jej zawartości. Ja go robię w poniedziałki, a mój mąż w czwartki. U mnie to stały punkt poniedziałkowej listy zadań, a mojemu mężowi ustawiłam powiadomienie w Google Keep 🙂

U nas dobrze sprawdza się, że robią to dwie osoby, bo każdy poświęca uwagę innym rzeczom. Ja bardziej skupiam się na tym, jak długo coś już w lodówce leży i czy czasem się nie zepsuło, zwracam też większą uwagę na warzywa. Natomiast mój mąż lubi szukać dat ważności i je ściśle kontrolować. Dzięki temu lodówka jest też przeglądana aż 2 razy w tygodniu.

Przegląd lodówki – jakie ma korzyści?

W zależności od ilości produktów takie sprawdzenie lodówki zajmuje to 1-5 minut, a korzyści są kolosalne:

  • Odkąd regularnie przeglądamy lodówkę, drastycznie zmniejszyła się liczba przeterminowanych lub zepsutych produktów, które trzeba wyrzucić.
  • Widzimy na bieżąco, czego za niedługo zacznie brakować i możemy to od razu wpisać na listę zakupów.
  • Ułatwia to planowanie posiłków na kolejne dni. Rzeczy, którym kończy się data ważności, odstawiamy na dolną półkę, dodajemy notatkę przypominającą o nich w naszym planerze posiłków i staramy się je spożyć jak najszybciej.
  • Oszczędność czasu: bardzo rzadko dopuszczamy do tego, żeby się coś w lodówce zepsuło > z tego wynika, że rzadko zaskakuje nas na przykład brak mleka, gdy jesteśmy w trakcie robienia naleśników czy omletów > a więc nie musimy biec po mleko do sklepu i tracić czas 🙂

Może komuś ten prosty sposób też ułatwi trochę życie 🙂
Ja do niego bardzo mocno zachęcam, zajmuje to kilka minut, łatwo wyrobić w sobie taki nawyk, a efekty są natychmiastowe i widać je gołym okiem.

Spodobał Ci się ten wpis? Może masz ochotę się nim podzielić z innymi? Pozdrawiam :) Justyna

«

»

Co o tym myślisz?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *