fbpx
TOP

O mnie

          Kradnę czas.

               Gdzie i jak tylko się da 🙂

 

Mam na imię Justyna. Jestem żoną, mamą (córka urodzona w 2016 roku i syn w 2018), córką, synową, siostrą, przyjaciółką, znajomą, trybikiem w korporacyjnej maszynie… Wiele ról, wiele obowiązków i nieustanna potrzeba wydłużenia doby do co najmniej 48 h. Każdy to zna w dzisiejszym zabieganym świecie.

 

Niestety nie ma opcji, żeby uciec przed wszystkim. Można zrezygnować z mycia okien co miesiąc, ale już prania nie da się wiecznie odkładać. Robić zakupy i jeść też trzeba. Dlatego razem z mężem od kilku lat systematycznie staramy się szukać coraz lepszych sposobów na jak najszybsze uporanie się z nieodkładalnymi zadaniami. Nawet wybór odpowiedniego dnia i pory na zakupy może nam dać sporą oszczędność czasu 🙂 Wymaga to oczywiście planowania, ale my uwielbiamy planować. Dzięki temu nawet przykre obowiązki mogą dać nam trochę przyjemności w postaci miłego poczucia własnej produktywności i zadowolenia z wykonania zaplanowanych zadań 🙂

 

Fascynują mnie wszystkie – małe i duże – systemy i tricki, dzięki którym jestem w stanie oszczędzić czas w różnych dziedzinach. Dzięki temu mogę przeznaczyć go na ciekawsze rzeczy niż codzienne obowiązki – na podróże, filmy, czytanie, relaks z rodziną i przyjaciółmi. Pomysły czerpię od innych, dużo też sami wymyślamy z moim mężem i modyfikujemy, dopóki nie będziemy w pełni zadowoleni.

 

Oczywiście nie chcę siebie wybielać – nie jestem cyborgiem i nie umiem swojego życia uporządkować i zaplanować tak, by wszystko grało jak w zegarku. Opisuję różne metody, które się sprawdziły u mnie, ale to nie znaczy, że zawsze z nich korzystam i nie marnuję ani minuty 🙂 Takie jest własnie codzienne życie – nie da się przewidzieć zdarzeń losowych, chorób czy zwykłego zmęczenia. Ale uważam, że warto dążyć do lepszej organizacji i to właśnie staram się codziennie robić.

 

Posty na tym blogu dotyczą różnych aspektów życia, ale klamrą łączącą je jest jedna przyświecająca im idea: dobry plan i oszczędność czasu 🙂 Mam nadzieję, że wypracowane i sprawdzone przez nas sposoby przydadzą się też innym osobom i uda się lepiej zorganizować pewne rzeczy.

 

Kontakt: kontakt@kradneczas.pl

Kradnę Czas – Polityka Prywatności

 

Spodobał Ci się ten wpis? Może masz ochotę się nim podzielić z innymi? Pozdrawiam :) Justyna